logo yeni

calisanlar2 copy

TERÖRİSTİN KARDEŞLERİNİ DEVLET İŞE YERLEŞTİRMİŞ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

2008 yılında Diyarbakır’da dershaneye giden çocuklara saldırı emrini veren isim olan ve geçtiğimiz günlerde ölü ele geçirilen PKK Van Sorumlusu Mehmet Guyi kod adlı teröristin kardeşlerinden ikisinin devlet tarafından işe yerleştirildiği, birinin de Valilik yardımı ile okutulduğu öğrenildi.

PKK'nın Van sorumlusu Mehmet Guyi kod adlı teröristin güvenlik güçleri ile girdiği çatışmada öldürüldüğünü Akit gazetesi duyurmuştu. Akit'in haberinin ardından örgüte yakınlığıyla bilinen yayın organları da Guyi'nin öldürüldüğünü kabul etmek zorunda kalmışlardı.

AİLE CESEDE SAHİP ÇIKMADI

Etkisiz hale getirilen teröristle ilgili yeni bilgiler ortaya çıkıyor. Mehmet Guyi'nin ailesinin cesede sahip çıkmadığı, geçtiğimiz günlerde polis istihbaratı ve bordo berelilerin koordineli çalışmasıyla öldürülen Mehmet Guyi kod adlı terörist için Van Şabaniye'de kurulan taziye çadırının da Van MEYA–DER tarafından organize edildiği öğrenildi.

DERSHANE CANİSİNİN AİLESİNE DEVLET SAHİP ÇIKMIŞ

Van'daki terörist eylemlerin sorumlusu olan Mehmet Guyi kod adlı terörist Muhyittin Kaplan'ın kardeşlerine Van Valiliği tarafından yeşil kart verilerek yardım yapıldığı öğrenildi. Yiyecek ve yakacak yardımı gören Kaplan ailesi depremde de yardım alan aileler arasında. Dağdaki teröristleri öncelikli olarak öldürmek değil sağ olarak ele geçirmeye gayret gösteren devletin, teröristlerin ailelerine de yardım ettiği, işe yerleştirdiği ortaya çıktı. Guyi'nin iki kardeşinin Muş ve Van'daki üniversitelerde yardıma muhtaç vatandaşlar kontenjanından yardımcı hizmetli olarak işe yerleştirildikleri tespit edildi.

DİĞER KARDEŞİ VALİLİK YARDIMIYLA AVUKAT OLMUŞ

Yine Valilik yardımıyla Van Milli Piyango Anadolu Lisesini bitiren diğer kardeşin ise İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Mezunu olduğu öğrenildi.

yeniakit

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.