logo yeni

2 POLİS ŞEHİT OLDU

Aktif . Yayınlanma mansethaber

emniyet 2Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde aynı evde kalan ve çevik kuvvette görevli olduğu öğrenilen iki polis memuru başlarından vurulmuş halde bulundu. 

Terörle bağlantı

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, olayın terörle bağlantısı olup olmadığını bilmediklerini belirtirken, incelemelerde bulunmak üzere olay yerine gitti.

Ceylanpınar AKP Belediye Başkanı Menderes Atilla, ev arkadaşı olan 2 polis memurunun ölü olarak bulunduğunu ifade ederken, olayın terör saldırısı olma ihtimalinin yüksek olduğunu söyledi.


Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, polis memurlarının birlikte oturduğu evin kapısında herhangi bir zorlama olmadığını belirleyince, polislerden birinin cinnet geçirip arkadaşını öldürdükten sonra intihar ettiği ihtimali üzerinde durdu. Ancak yapılan incelemede polislerin kullandığı tabancanın 9 milimetre olduğu, saldırının 7.65 milimetrelik silahla gerçekleştiği belirlendi. Bunun üzerine polislerin terörist saldırıda şehit olduğu değerlendirilirken, öğleden sonra saldırıyı bölücü örgüt PKK üstlendi.

Saldırıyı PKK üstlenirken, polislerin evlerinde yapılan aramada beylik tabancaları ile kimliklerine de ulaşılamadığı öğrenildi. Saldırıyı gerçekleştiren PKK’lıların 2 polisin tabancaları ve kimliklerini aldıktan sonra evden ayrıldıkları kaydedildi.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülürken, polislerin şehit edildiği evin kapısında herhangi bir zorlama olmamasının ardından gözler saldırıyı gerçekleştirenlerin içeri nasıl girdiği araştırıldı. Havanın sıcak olması nedeniyle 3 katlı evin en üst katında oturan polis memurlarının, balkon kapısını açık bıraktığı, saldırganların buradan girdikleri değerlendirildi.

Bu arada kimsenin silah sesi duymaması ise saldırıyı gerçekleştiren teröristlerin silahlarına susturucu taktığını ortaya çıkardı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.