logo yeni

ÖĞRETMENLER İÇİN E-İÇERİK GELİŞTİRME EĞİTİMLERİ BAŞLIYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

bilisimFatih projesi kapsamında öğretmenlere verilecek olan e-içerik geliştirme eğitimleri yarın başlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ve SEBİT Eğitim ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. işbirliğiyle gerçekleştirilecek eğitimlere bin öğretmen katılacak.

Eğitimlerde Gazi, Hacettepe, Ankara, Bilkent ve Dumlupınar Üniversitelerinden akademisyenlerin ders vereceği  ve eğitime katılacak bin öğretmenin ise Mersin Öğretmenevinde ağırlanacağı belirtiliyor.

E-içerik geliştirme dersleri için seçilen öğretmenler Mersin'de 20 Temmuz-12 Eylül 2015'te 125'er kişilik gruplar halinde, 6'şar günlük eğitimlere tabi tutulacak.

Eğitim ile birlikte öğretmenlerin, fatih projesi kapsamında Bakanlığın e-içerik geliştirme çalışmaları süreçlerine önderlik yapması, özgün ve güvenilir e-içeriğin EBA'ya kazandırılması, e-içerik standartlarının belirlenmesi ve üretilen e-içeriğin dünyaya ihraç edilebilmesi amaçlanıyor.

Lise düzeyinde matematik, fizik, kimya, biyoloji, Türk dili ve edebiyatı, tarih, coğrafya, din kültürü ve ahlak bilgisiyle felsefe grubu, ortaokul düzeyinde Türkçe, matematik, sosyal bilgiler, fen bilimleri/fen ve teknoloji, din kültürü ve ahlak bilgisi branş öğretmenleri programa başvurabiliyor.

EBA Stüdyolarının kurulduğu 12 ilde (Ankara, İstanbul, Bursa, Samsun, İzmir, Antalya, Mersin, Kayseri, Şanlıurfa, Erzurum, Van, Eskişehir) resmi okullarda görev yapan yukarıdaki branşlarda görevli  öğretmenlerin katılabileceği eğitimlerde, ilk iki hafta katılımcı listesi EBA (www.eba.gov.tr) internet sitesinden yayınlanırken kalan 6 haftalık eğitime başvurular her branştan 10 gün öncesine kadar devam edecek.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.