logo yeni

ÇEVRE SAĞLIKÇILAR PLATFORMU İFTAR DÜZENLEDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

cevre saglikcilar iftar16.09.2014'de kurulan Çevre Sağlıkçılar Platformu bu kez de bir iftar organizasyonu ile bir araya geldi. Organizasyona Çevre Sağlığına gönül vermiş ve değişik okul mezunu çevre sağlıkçı meslektaşlar katılım sağladılar. 

Organizasyon T.C. Sağlık Bakanlığı Hekimevinde 19.00 da başladı. Kısa bir değerlendirme sunumu yapan Platform Başkanı İbrahim Görünme katılımların artarak devam etmesinden ve platforma gösterilen ilgiden memnun olduklarını söyledi.

Daha sonra söz alan Platform üyelerinden Muammer Köle ise mesleğin hala bir mühendislik alanı olmadığı, mühendislik alanı olmadan mesleğin önünün açılamayacağını, bunun yolunun da Amerika Birleşik Devletlerinde ve Kanada'da örnekleri olan Çevre Sağlığı Mühendisliğinden geçtiğini söyledi.

Toplantıya katılan atanamayan meslektaşlarımızdan Şakir Durak ise Ankara'da 8 Ağustos'ta yapılacak Atanamayan Sağlıkçıların eylemine platform olarak destek verilmesi verilmesini istedi.

Bu konularda toplantıya katılan meslektaşlarımızın da öneri ve görüşleri dinlenerek, iftar yemeğine geçildi. İftar sonrası özlem gideren sohbetler yapıldı. Grup daha kapsamlı ve detaylı yapılacak bir başka toplantıda buluşmak üzere ayrıldı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.