logo yeni

DERSHANE KARARI SONRASINDA BAKAN AVCI AÇIKLAMA YAPTI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

ogretmen 3Dün yapılan toplantıda Anayasa Mahkemesi tarafından dershanelerin kapatılmasına ilikin yasal düzenlemenin iptali sonrasında Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı mahkemenin kararını değerlendirdi.

Avcı henüz kendilerine kararın ulaşmadığını belirterek, “ AYM'nin gerekçeli, gerekçesiz kararı bize ulaşmış değil. Birtakım duyumlar dile getiriliyor, pek çok spekülasyonlar yapılıyor. 7 maddeden hangilerinin, hangi gerekçeyle iptal edildiği ortaya çıkmadan yapılacak her yorum spekülasyon olur.” dedi.

Mahkeme kararını görmeden açıklama yapılamayacağını vurgulayan Avcı, “Mahkeme gerekçeli kararını açıklasın, hangi maddeyle ilgili olarak ne tür gerekçelerle ne karar verdi, onu net olarak görelim. Bu çerçevede, Milli Eğitim Bakanlığı olarak ne yapmamız gerektiğini kamuoyuyla da paylaşarak açıklarız.” ifadelerini kullandı.

Öğrenci ve velilerin müsterih olmasını isteyen Bakan Avcı, “Müsterih olsunlar. Hiçbir öğrencimizi ortada bırakmayız. Takviye kurslarımız devam ediyor, yeni kayıtları alacağız. Hiçbir çocuğumuzun takviye kurslarından mahrum kalmaması için gerekli tedbirleri aldık, almaya devam edeceğiz. Okullarımızı bunun altyapısını kurduk, öğretmelerimizle bu ihtiyacı karşılayacağız." şeklinde konuştu.

Avcı MEB kadrolarına alınması düşünülen öğretmenlerle ilgili bir açıklama yapmadı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.