logo yeni

MOBBİNG İDDİASI ÇATIYA ÇIKARDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

mobbingHizmetli olarak çalışan bir personel, mobbing yapıldığı iddiasıyla Antalya Valiliği arkasında bir binanın çatısına çıktı.

Hizmetli olarak çalışırken bir çok kez görev yeri değiştirildiği iddia edilen K.A, Antalya Valiliği arkasındaki bir binanın çatısında protesto eylemi düzenledi.

Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumunda devletin himayesinde yetişen ve istihdam hakkından yararlanarak hizmetli kadrosuna atandığı belirtilen personel, çatıya çıkarak “Valilikte baskı var, mobbing var” şeklinde bağırmaya başladı.

En son Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü (BATEM) emrine atanan hizmetli personelin bir çok kez görev yerinin değiştirilmesinden şikayet ettiği öğrenildi. Polis bina çevresinde güvenlik şeridi oluştururken, itfaiye ve sağlık ekibinin de herhangi bir olumsuz gelişmeye karşı hazır olduğu görüldü. K.A’yı ikna etmek için valilik personelinden iki kişi yanına çıkarken, personelin  yarım saatin ardından ikna edildiği ve ifadesi alınmak üzere polis merkezine götürüldüğü görüldü.

K.A’nın Antalya Valiliği Yazı İşleri Müdürlüğü'ndeki görevi sırasında kavga nedeniyle BATEM'de görevlendirildiği ileri sürüldü.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.