logo yeni

ÖZEL OKULLAR İÇİN EĞİTİM VE ÖĞRETİM DESTEĞİ BAŞVURULARI AĞUSTOS AYINDA

Aktif . Yayınlanma mansethaber

ogretmen 7Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından 81 İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderilen yazıda, 2015-2016 eğitim Öğretim yılı için Eğitim ve Öğretim desteğine müracaatlarının Ağustos ayının ilk haftasında yayımlanacak olan e-Kılavuza göre yapılacağını belirtildi.

2015-2016 eğitim Öğretim yılı için Eğitim ve Öğretim desteğine müracaatlara ilişkin e-Kılavuz Ağustos ayının ilk haftasında yayınlanacak.

Geçen yıl resmi okullar ile azınlık okullarından Eğitim ve Öğretim Desteğine müracaat edilebilirken, bu yıl ayrıca halen özel okullarda kayıtlı olan öğrenciler de teşvik için başvuruda bulunabilecek.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavları sonucu (TEOG) 2015-2016 eğitim öğretim yılında özel okullara kayıt yaptıran öğrenciler için de Eğitim ve Öğretim Desteği için müracaatta bulunulabilecek.

T.C.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü

Sayı : 95178074/405.01/6820415 01.07.2015

Konu: Eğitim ve Öğretim Desteği

………VALİLİĞİNE

(İl Milli Eğitim Müdürlüğü)

İlgi : a) Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumlan Yönetmeliği,

 b) 7 Ağustos 2014 tarih ve 29081 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılında Özel Okullarda Öğrenim Görecek Öğrenciler İçin Eğitim ve Öğretim Desteği Verilmesine İlişkin Tebliğ,

5580 sayılı Özel Öğretim Kurumlan Kanunu Kapsamındaki Özel Okullarda Öğrenim Görecek Öğrenciler İçin Eğitim ve Öğretim Desteği Verilmesine ilişkin ilgi (a) Yönetmelik ve ilgi (b) tebliğ çerçevesinde yayımlanan e-Kılavuzumuzda resmi okullar ve azınlık okullarından Eğitim ve Öğretim Desteğine müracaat edilebileceği bildirilmişti.

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavları sonucu (TEOG) 2015-2016 eğitim öğretim yılında özel okullara kayıt yaptırmak isteyen öğrenci velilerinin Eğitim ve Öğretim Desteği için müracaat edip edemeyeceği yönünde Genel Müdürlüğümüze bilgiler gelmektedir.

2015-2016 eğitim Öğretim yılı için Eğitim ve Öğretim desteğine müracaatlarla ilgili 2015 Ağustosunun ilk haftasında yayımlanacak olan e-Kılavuza göre özel okula kayıtlı olan öğrenciler de teşvik için başvuru yapabileceklerdir. Ayrıca özel okullarımız da yayımlanacak e-Kılavuz doğrultusunda Ağustos ayı içerisinde eğitim ve öğretim desteği için başvurabilecektir.

Bilgilerinizi ve konu hakkında özel okulların ve öğrenci velilerinin bilgilendirilmesi hususunda; gereğini rica ederim.

Ömer Faruk YELKENCİ

Bakan a.

Genel Müdür V.

DAĞITIM:

81 İl Valiliği

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.