logo yeni

KAMU DENETÇİLİĞİ ENGELLİ RAPORUNUN KABUL EDİLMESİNİ SAĞLADI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

engelli3Kamu Denetçiliği Kurumu, sürekli engelli raporu olduğu halde, erken emeklilik için müracaat eden bir kişinin Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından kabul edilmemesi sorununu çözdü.

Olayda, şikayet başvurusunda bulunan kişi, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinden engelli raporu alarak, engel durumunun ortopedik ve kronik, rapor süresinin ise sürekli ve yüzde 72 oranında olmasına rağmen, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığının erken emeklilik talebini kabul etmediğini belirtmişti. SGK tarafından yeniden rapor alması gerektiği belirtilen şikayetçi, mevcut engelli raporunun kabul edilerek sorunun çözümü için Kamu Denetçiliği Kurumu'na başvurdu.

Kamu Denetçiliği Kurumu, tarafından konuya ilişkin yapılan inceleme sonucunda, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı ile şikayet konusuna ilişkin görüşmeler gerçekleştirdi. Kamu Denetçiliği Kurumu'nun arabuluculuk çalışmaları sonuç vererek, Sosyal Güvenlik Kurumu, şikayetçinin konu olan raporunun kabul edileceğini bildirdi. 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.