logo yeni

calisanlar2 copy

EMEKLİ PROMOSYON ALABİLECEK Mİ?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, yaklaşık 9 milyon emeklinin merakla beklediği promosyonlarla ilgili, "Bankalarla mücadelemiz devam ediyor. Sorunu çözme noktasındayız." dedi.

Bankaya maaşlarının yatırılmasına karşılık kamu çalışanlarına ödenen yıllık promosyonların emeklilere de ödenmesi istemiyle açılan dava reddedilmişti.

Türkiye Emekliler Derneği 20. Olağan Genel Kuruluna katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, emeklilerin maaşı üzerinden promosyon adı altında bakanlık olarak hiçbir şey almadıklarını kaydederek, "Bankalarla mücadelemiz devam ediyor. Alacağımız bir kuruş sizin hakkınızdır. Bankalardan bir kuruş alınca bu sizindir. Bu başka bir yere gitmeyecek. Ama bankalarla ilgili bu sorunu çözme noktasındayız. Toplantı yapacağız tekrar görüşeceğiz. Emeklilerimizin promosyonla ilgili alacağımız tüm imkanın size döneceğini bilmenizi istiyorum. Alınmış bir şey de verilmiyor gibi bir algı olmasın. Alınacak olan bir şey size verilecek. Bu mücadeleyi maaş aldığınız bankalarla sürdürüyoruz." açıklamasında bulundu.

Faruk Çelik, 2012 yılı bütçesinin 351 milyar TL olduğunu  ve bunun 320 milyar TL'sinin emekli ve memur maaşlarına gittiğini belirterek "Bütçenin üçte ikisi çalışanlara gidiyor. Bu bir hesap işi ne zaman 351 milyar 500 milyara taşınırsa o zaman memur pay alacaktır. Hesabı böyle getirmezseniz toslarsınız. Kimin gibi Yunanistan, İspanya ve Portekiz gibi Avrupa Birliğindeki bir çok ülke gibi toslarız." dedi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.