logo yeni

HANGİ BAKANLIKLAR İÇİN BÖLÜNME SÖYLENTİLERİ GÜNDEMDE

Aktif . Yayınlanma mansethaber

teskilat 2Geçtiğimiz hafta içinde yeni Meclis Başkanını seçerken, koalisyon pazarlıklarının da hız kazandığı belirtiliyor.

Yarından itibaren koalisyon çalışmalarında yeni bir aşamaya geçilebileceği belirtilirken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın salı günü AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu “hükümeti kurmakla görevlendirmesi” bekleniyor.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, koalisyon çalışmalarına ilişkin bir soruya  “Türkiye’yi hükümetsiz bırakmamak için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalışacağız” diyen Kurtulmuş olası bir koalisyondaki kabine paylaşımına ilişkin bir soruya “Ortak bir protokol etrafında Türkiye yeni bir koalisyon hükumeti kurmuş olur. Bizim temel meselemiz illa koltukta oturalım derdi değildir. Biz Türkiye’yi hükümetsiz bırakmama konusunda vatandaşın bir numaralı partisi olarak AK Parti’yi seçtiğini, bu görevi de AK Parti’ye yüklediğini biliyoruz. Bu sorumluluklardan kaçmıyoruz. Dolayısıyla bir pazarlık yaparak, şu bakanlık şu partiye bu bakanlık bu partiye, şu genel müdürlük bu partiye, şeklinde bir at pazarlığı, koalisyon pazarlığı içerisinde asla olmayız. Bizim buradaki temel tercihimiz, bir hükümet protokolün ana çerçevesi nasıl olmalıdır.” şeklinde konuşmuştu.

Öte yandan, daha önce bir araya getirilmiş bazı bakanlıklarının, koalisyon pazarlıkları için tekrar bölünebileceği de söyleniyor.

Özellikle kulisler de ‘”Kültür ve Turizm”, “Gümrük ve Ticaret”, “Aile ve Sosyal Politikalar”, “Çevre ve Şehircilik”, “Gıda ve Tarım Hayvancılık” şeklinde bazı bakanlıkların ikiye bölünebileceği söylentileri hakim.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.