logo yeni

ADALET BAKANLIĞINA SALDIRAN ŞAHIS TUTUKLANDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

tutuklamaGeçtiğimiz gün içinde öğle saatlerinde Milli Müdafaa Caddesinde bulunan Adalet Bakanlığı ek binası tabelasına ateş eden kişi tutuklandı.

Mahkeme zanlının, "korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda ateş etme" ve "kamu malına zarar verme" suçlarından tutuklanmasına karar verirken, zanlı K.Y., saldırıyı işsiz olduğu, bunaldığı ve anlık gaflet halinde olduğu için işlediğini belirtti ve pişman olduğunu söyledi.

K.Y. Adalet Bakanlığı ek binası tabelasına ateş ettikten hemen sonra yakalanmış, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmişti.

Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu'nda görevli cumhuriyet savcısı tarafından ifadesi alınan K.Y., tutuklanma talebiyle Ankara 4. Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilirken, mahkeme "korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda ateş etme" ve "kamu malına zarar verme" suçlarından tutuklama kararı verdi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.