logo yeni

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR İTFAİYECİLERİ OLİMPİYATTA MADALYA ARIYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

itfaiyeFairfax 2015 Dünya Polis İtfaiye Oyunları Virginia’da başlarken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi çalışanları da oyunlara katılıyor.

Amerika Birleşik Devletleri Virginia eyaleti Fairfax ve Washington şehrinde düzenlenen 2. İtfaiye-Polis Olimpiyatları’na, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı personelinden oluşun 12 kişilik ekip katıldı.

Müsabakalarda yer alacak personel, voleybol, güreş, yüzme, masa tenisi, judo gibi değişik branşlarda madalya için yarışıyor. 26 Haziran 2015 günü başlayan ve 80 ülkeden 12 bin sporcunun katıldığı olimpiyatlar 5 Temmuz 2015 gününe kadar devam edecek.

2015 Dünya Polis İtfaiye Müsabakaları’nda voleybol, yüzme, atletizm, plaj voleybolu, buz hokeyi, futbol, tenis, halat çekme, softbol, karate, judo, golf, basketbol, bilek güreşi, güreş, masa tenisi, tekvando, dağ bisikleti, merdiven yarışı ve bilardo gibi oyunlar başta olmak üzere 65’ten fazla spor kategorisi bulunuyor. Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen polis, itfaiyeci, gümrük ve infaz koruma memurlarının yarıştığı müsabakalarda 1.600’ün üzerinde madalya verilecek.

İki yılda bir düzenlenen müsabakalar 2017 yılında Kanada Montreal’de, 2019’da ise Çin Halk Cumhuriyeti’nin Chengdu vilayetinde yapılacak.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.