logo yeni

EMNİYET SANCAK, ARMA VE LOGOLARINI TAZELEDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

emniyet 2Resmi Gazete’de dün yayınlanarak yürürlüğe giren yönetmelik ile birlikte, Emnijyet Genel Müdürlüğünün kullandığı sancak, makamlarda ve makam araçlarında kullanılan fors, teşkilatı ve birimlerini genel olarak tanıtan logo, personellerin üniformasının göğüs kısmında bulunan arma, yakaya takılan rozet, sekiz köşeli polis yıldızı ile emniyet logosunun bulunduğu tanıtıcı bayraklar yeniden belirlendi.

Emniyeti genel olarak simgeleyen yeni logoda, “güç, ihtişam, görkem, şan ve muhteşemlik” anlamlarına gelen defne yaprağı figürü bulunuyor. Defne yaprakları amblemin sağından ve solundan yukarı doğru uzanıyor.

Amblemde emniyet teşkilatını simgeleyen 5 yıldız da yer alıyor. Bu yıldızlardan dördü defne yapraklarının üzerinde yer alırken, diğerlerinden daha büyük olan beşinci yıldız ise defne yapraklarının ortasında yer alıyor. Amblemde Türklük sembollerinden olan çift başlı Selçuklu Kartalı figürü de yer alıyor. Defne yapraklarının üzerinde büyük harflerle Polis yazısı bulunurken, etrafında ise yine büyük harflerle Emniyet Genel Müdürlüğü yazısı yer alıyor.

Güncellenen sancak, fors ve bayraklar da, yeni logonun yanı sıra defne yaprağı ve makamın derecesine göre sıralanmış yıldızlardan oluşuyor. Merkez ve taşra teşkilatlarındaki birimler ili yurtdışı müşavirlik ve ataşeliklerin logolarında da yenileme yapıldı.

Logonun son hali:

emniyet

Eski logo:

polis eski logo

Yenilenen sancak, arma ve logolara buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.