logo yeni

HEMŞİRE MÜDÜRÜN BOĞAZINI KESTİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

bicakBursa Nilüfer’de Dört Çelik Çocuk Hastalıkları Hastanesinde çalışan bir erkek hemşire, tartıştığı hastane müdürünün boğazını falçata ile kesti.

Sabah saatlerinde meydana gelen olayda kapalı alanda sigara içtiği için tutanak tutulan erkek hemşirenin hastane müdürünün boğazını kestiği öğrenildi.

Erkek hemşirenin, daha öncede kapalı alanda sigara içtiği için defalarca kez uyarı aldığı ve son olayda hakkında tutanak tutulduğu iddia edildi. Hemşirenin bunun üzerine Dört Çelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Yenigün'ün bulunduğu odaya gittiği ve sözlü tartışmanın sonunda elindeki falçata ile müdüre saldırdığı belirtildi.

Boğazından yaralanan müdür Yenigün'e arkadaşları tarafından müdahale edilirken, yapılan müdahale ile boğazına dikiş atılan Yeenigün'ün hayati tehlikesi bulunmuyor. 

Olayla ilgili açıklama yapan Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Prof. Rüstem Aşkın, “Beklenmedik şok edici bir saldırıya uğramıştır. Allah'a şükür hayati tehlikesi yok. Ama çok ciddi bir risk atlatmış. Gerçekten çok üzgünüz. Sebebi ise kendi aralarında ufak tefek idari sorunlar. Erkek hemşire sigara içtiği için birkaç defa uyarı almış tutarakları yazılmış. Olayların kıvılcımını bu tutaraklar oluşturmuş. Gerçekten Allah korumuş. Böyle şeylerin bir daha yaşanmamasını temenni ederim” diye konuştu. 

Saldırgan ise hastanede bulunan güvenlik güçleri tarafından gözaltına alınarak, polis ekiplerine teslim edildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor. 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.