logo yeni

YILIN HEMŞİRESİ SEÇİLMEK İÇİN YARIŞIYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

hemsire 2Avrupa'da yılın 'kahraman' hemşiresi seçilmek için kıyasıya bir yarışa giren İlknur Yayla, yarışmaya katılmaya hak kazanan ilk Türk hemşiresi oldu.

Avrupa Ameliyathane Hemşireliği Birliği (EORNA), Avrupa'da yılın hemşiresini seçmek için düğmeye bastı. Türkiye'yi yarışmada ilk kez temsil etme hakkını Acıbadem Grubu'ndan uzman hemşire İlknur Yayla kazandı. Yayla'nın hedefi; 2015 Ansell Avrupa H.E.R.O. Hemşire Hizmeti Ödülü'nü kazanmak.

İlknur Yayla, Ansell Avrupa H.E.R.O. Hemşirelik Hizmet Ödülü adaylık kriterlerine uyan ve bugüne kadar Türkiye'den seçilen tek ve ilk H.E.R.O. adayı oldu.

29 yıldır hemşirelik yapıyor

7-10 Mayıs 2015 tarihlerinde Roma'da gerçekleştirilen 7. EORNA Kongresi'nde "Cerrahi Hemşirelerinin Güvenli Cerrahi Uygulama Yaklaşımları", "Türkiye'nin Farklı Coğrafi Bölgelerindeki Cerrahi Vaka İptalleri" ve "Konsinye Malzeme: Nerede ve Nasıl?" konularındaki çalışmalarıyla EORNA delegeleri tarafından yılın hemşiresi için aday gösterilen İlknur Yayla şunları söyledi: "29 yıldır hemşire olarak görev yapıyorum. Beyin cerrahi başta olmak üzere birçok cerrahi branşta görev yaptım. 2015 yılında Acıbadem Üniversitesi Cerrahi Hemşireliği Bölümü'nde yüksek lisansımı tamamlayarak 'Uzman Hemşire' unvanı aldım. Ameliyathane sorumlu hemşireliği, hemşirelik hizmetleri müdürlüğü, ameliyathane hizmetleri koordinatörlüğü ve en son 2012 yılından bugüne kadar da mevcut görevlerime ilaveten grubun 17 hastanesinin ameliyathane ve merkezi sterilizasyon üniteleri koordinatörlüğünü yürütmekteyim. Türkiye'yi böyle bir yarışmada temsil etmekten dolayı büyük gurur duyuyorum" diye konuştu.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.