logo yeni

KAMİL FURTUN'UN ADI YAŞATILACAK

Aktif . Yayınlanma mansethaber

saglik4Geçtiğimiz ay içinde Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi'nde, hastanede uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Göğüs Cerrahı Opr. Dr. Kamil Furtun'un adı yaşatılacak.

Görevi başında şiddete maruz kalan sağlık çalışanlarıyla ilgili haberlere adeta alıştığımız ülkemizde, bu konuda verilen sözlerin tutulmadığı, Türk Ceza Kanununda gerekli ağırlaştırmanın yapılmadığını görüyoruz.

Sağlık çalışanlarına uygulanan şiddetin bir başka kurbanı olan, evli ve 1 çocuk babası Opr. Dr. Kamil Furtun, 29 Mayıs 2015 tarihinde, görev yaptığı Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi'nde İsmail Koyun isimli bir şahıs tarafından tabancayla vurulmuştu. Opr. Dr. Furtun'un adının yaşatılması için yapılan girişimlerin ardından ailenin izin alınarak, Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi'ne adı verildi. Hastanenin girişindeki tabela isim değişikliğine uygun şekilde yeniilendi.

Ayrıca, Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi'nin haziran ayı toplantısında alınan kararla Opr. Dr. Kamil Furtun'un adı, evinin bulunduğu Atakum ilçesindeki sokağa da verildi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.