logo yeni

TASLAK ÖĞRETİM PROGRAMLARI GÖRÜŞ VE ÖNERİLERE SUNULDU

Aktif . Yayınlanma mansethaber

egitim2Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu, okullardaki bazı derslere ilişkin hazırlanan taslak öğretim programlarını, görüşleri almak üzere yayınladı.

Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın internet sayfasından yayımlanan açıklamada, “Taslak öğretim programları başta öğretmenler olmak üzere, akademisyen, uzman, öğrenci, veli ve diğer paydaşların görüş ve önerilerini almak amacıyla yayınlanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

MEB basın merkezinden alınan bilgiye göre, Bakanlık, askıya çıkardığı okullardaki Hayat Bilgisi (1-3. sınıf), Türkçe (1-8. sınıf), Matematik (1-4. sınıf), ortaokul seçmeli çevre ve bilim dersi ve ortaöğretim Türk Dili ve Edebiyatı Dersi (9-12. sınıf) öğretim programlarına ilişkin taslak metinle ilgili, başta öğretmenler, akademisyen, uzman, öğrenci, veli ve diğer paydaşların görüş ve önerilerini alacak.

Taslak öğretim programları hakkında görüş yazmak isteyenler, görüş ve önerilerini ve ilgili ek dosyalarını This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. e-posta adresine gönderebilecek.

Talim ve Terbiye Kurulunun görüş ve önerilere sunduğu “Taslak öğretim Programları”na buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.