logo yeni

VEKİL PERSONELİNE SORULAN SORULARLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

tbmm 4Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığından milletvekillerinin yanında çalışan personele doldurulan forma ilişkin açıklama geldi.

Kanuni düzenleme gereğince her milletvekilinin yanında 2 danışman ve bir büro görevlisi çalıştırma imkanı bulunuyor. Burada yer verdiğimiz haberimizde de belirttiğimiz üzere, milletvekillerinin yanında çalışan personelden, alkol ve sigara tüketimine ilişkin soruların yer aldığı bir formu doldurmaları istenmiş ve bu durum "fişleme" tepkisine neden olmuştu.

TBMM Basın, Yayın ve Halkla Başkanlığından yapılan açıklamada ise, “Söz konusu form, Kurumumuzda sağlık gözetimi kapsamında devam eden işe giriş/periyodik muayene çalışmalarımızda kullanılmakta olup halen yürürlükte olan ‘6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’ ve ‘İşyeri Hekimi ve Diğer Sağlık Personelinin Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmelik’ gereği hazırlanmıştır. TBMM’de yeni dönemde görev yapacak personelin herhangi bir şekilde fişlenmesi kesinlikle söz konusu değildir” ifadelerine yer verildi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.