logo yeni

VAATLERE RAĞMEN EMEKLİ OY VERMEDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

emekli2CHP Milletvekili Fikri Sağlar, partisinin emeklilere ve çalışanlarına yönelik vaatlerine rağmen oy alamadıklarını belirtti.

Cumhuriyet Halk Partisinden Mersin milletvekili olarak seçilen Sağlar, seçmende CHP'ye ilişkin güvenilirlik sorunu bulunduğunu belirterek, 11 milyon emekliye yönelik olarak ciddi vaatlerde bulunmalarına rağmen emeklilerin 4'te 1'inin bile kendilerine oy vermediğini söyledi. 

Seçimlerin genel bir değerlendirmesini yapan Sağlar, şunları söyledi:"Bu seçimden benim okuduğum, yurttaşlarımız tek başına hiç kimseye iktidar olma görevi vermedi. 'Sen ana muhalefet partisi ol, ama siz üçünüz koalisyon kurun' dedi. Hiç biri bir başkası olmadan hükümet olamıyor. Bu, demokrasinin gereği. Evet, biz yüzde 25 aldık. 2011 seçimlerine göre daha da geriledik aslında. Ama bunun tartışılacağı yer burası değil. Hükümet kurulduktan sonra CHP kendi içinde bir değerlendirme yapar, bir öz eleştiri yapar. Öte yandan, 11 milyon emekli için ciddi bir vaatler verdik ancak buna rağmen emeklilerin bırakın yarısını 4'te 1'i bile CHP'ye oy vermedi. Bunun sebeplerini araştırırsak bana göre en başta güvenilirlik sorunu çıkar. Nedeni de yereldeki küçük kaprislerdir." 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.