logo yeni

MÜDÜR YARDIMCILARINI BIÇAKLAYAN ÖĞRENCİYE TALEP EDİLEN CEZA BELLİ OLDU

Aktif . Yayınlanma mansethaber

tutuklama 3Geçtiğimiz Mart ayı içinde Bursa’da okul idaresi tarafından uyuşturucu kullandığı iddiasıyla hakkında işlem yapılan öğrenci, iki müdür yardımcısını bıçaklayarak yaralamıştı.

Öğrenci hakkındaki savcılık soruşturması tamamlanırken, öğrencinin toplam 36 yıl hapis cezasıyla yargılanması istemiyle hazırlanan iddianame de Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde kabul edildi.

Davanın ilk duruşmasının 25 Haziran tarihinde yapılması kararlaştırılırken, zanlının "İki kişiye yönelik kasten öldürmeye teşebbüs ve mala zarar vermek" suçlarından toplam 36 yıla kadar hapsi talep edildi.

Olay, iddialara göre, Kırcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yönetimi tarafından, üzerinde sentetik uyuşturucu maddesi bulunan birinci sınıf öğrencisi hakkında işlem yapılarak, Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edilmesi ve öğrenci hakkında yapılan işlemlerden sonra emniyetten serbest bırakılması sonrasında gelişti. Okuldan uzaklaştırılma kararına öfkelenen öğrenci, 26 Mart tarihinde okula gelerek olaydan sorumlu tuttuğu Müdür Yardımcısını baldırından, gürültü üzerine odaya gelen Kırcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Baş Yardımcısını ise sırtından bıçaklamıştı.

Olayın ardından iki müdür yardımcısı günlerce yoğun bakım ünitesinde tedavi görmüştü. Zanlı 25 Haziran tarihinde hakim karşısına çıkacak.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.