logo yeni

SAĞLIK BAKANLIĞI ÇOCUKLA ADLİ GÖRÜŞMECİ EĞİTİM PROGRAMI BAŞLATTI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

saglik bakanligiSağlık Bakanlığı Çocukla Adli Görüşmeci Sertifikalı Eğitim Programı başlattı.

Eğitim programı ile çocukla adli görüşme yapan, görüşme sırasında aldığı bilgileri çocuğun gelişimini, psikolojik özelliklerini ve yaşadığı travmanın çocuktaki etkilerini dikkate alarak değerlendirme ve çocuğun bu süreçte örselenmesini mümkün olan en üst düzeyde önleyebilme becerisine sahip görüşmeciler yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, “çocukla adli görüşmeci” sertifikası alabilmek için sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapıyor olmak gerekiyor.

Bunun dışında çocukla adli görüşmeci olabilmek için hekim, çocuk gelişimcisi, psikolog, sosyal çalışmacı ile çocuk gelişimi, psikoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik veya sosyal hizmet alanlarında yüksek lisans yapmış hemşire unvanlarından birinde çalışıyor olma şartı aranacak. Ayrıca eğitim programına müracaat eden katılımcıların adli sicil ve arşiv kaydı dikkate alınacak.

Eğitim programı ile ilgilli diğer ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.