logo yeni

calisanlar2 copy

2013 BÜTÇESİ KOMİSYONA İNİYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, 2013 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı ile 2011 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısını 30 Ekim Salı günü görüşmeye başlayacak. 

2013 yılı bütçe büyüklüğü 364 milyar TL'den 404 milyar TL'ye ulaşarak 2012 yılı için öngörülen bütçe gerçekleşmelerine göre %11'lik bir artış gösteriyor.Faiz giderlerinde %8'lik bir artış öngörülmüş, faiz hariç harcamalarda %12'lik bir kümülatif artış öngörülüyor. 

Bütçe giderleri içinde en önemli artış kalemi %17 ile cari transferler kalemi. Bu kalem, gelecek yılın sosyal güvenlik açıklarının finansmanı yanında sosyal transfer politikalarının da ağırlıklı olacağı bir seçim yılına işaret ediyor. Ayrıca, Maliye Bakanı'nın daha önce yaptığı açıklamalardan yatırım harcamalarına ayrılan kaynağın %20 olduğu dikkate alındığında altyapı yatırımlarına ağırlık verilecek bir dönem izlenimi de alıyoruz. Personel harcamalarında öngörülen artış oranı ise %11,5olarak belirlenmiş.


Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.