logo yeni

calisanlar2 copy

“ÇALIŞAN KADINLAR İÇİN KREŞ DESTEĞİNİ ARTIRACAĞIZ”

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, çalışan kadın istihdamı için kreş desteğini önemsediklerini belirterek, bu desteği artıracaklarını söyledi.

Ekonomik krizlerin, sosyal krizlere dönüştüğünü ifade eden Şahin, ''Biz tam tersi dezavantajlı gruplara daha çok mali destek vererek toplumdaki krizin etkisini azaltmaya çalıştık'' dedi.

Bakan Şahin, kadınların, annelik, çocuk sahibi olma, yaşlısına bakma ve evde eşinin ya da kendi ebeveynleriyle ilgili süreçler kapsamında birlikte kariyer yapmasını da istediklerini belirtti.

Şahin, ''Kadın istihdamını, bunun için de kreş desteğini çok önemsiyoruz. Şu anda Çalışma Bakanlığı ile yaptığımız IPA projesi var, 35 milyon euroluk büyük bir proje. Burada bunu kreş desteğini artıracak şekilde kullanacağız'' şeklinde konuştu.

Şahin, özellikle kadınların Anadolu'da, muhafazakar bir partinin, kadını evden bile çıkmayan bir partinin güçlü liderliğinde sosyolojik bir değişim, bir devrim yaşadığını vurguluyarak, sözlerine şöyle devam etti:

 ''Kadın mitinge, partiye gelmeye, kadın çocuğu için siyaset yapmaya, kadın kendi sorununu söylemeye başladı. Anadolu'da kadın harekatıdır, ikinci kadın devrimdir bu. Bunu büyütmemiz, daha görünür kılmamız lazım.''

T24

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.