logo yeni

YENİ MECLİS NE ZAMAN TOPLANACAK?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

tbmm 3Türkiye Büyük Millet Meclisi, 2015 Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde 7 Nisan 2015 tarihinde 24. Dönem milletvekilleri ile son toplantısını yaparak kapanmıştı.

Seçimlerden sonra yapılacak toplantıda yeni vekillerin yemin töreni gerçekleştirilecek. Yemin töreninden önce kura çekilerek milletvekillerinin odalarının belirlenmesi bekleniyor. Meclis toplantılarını yeni Başkan seçilene kadar en yaşlı milletvekilinin başkanlığında yürütecek.

7 Nisan’da gerçekleştirilen 24. Dönem milletvekilleri ile son Meclis toplantısında, “7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin 25'inci Dönem milletvekili genel seçimine ilişkin kesin sonuçların Yüksek Seçim Kurulunca Türkiye radyo ve televizyonlarından ilanını takip eden 5'inci gün saat 15.00'te toplanmak üzere” birleşim kapatılmıştı. 

Dolayısıyla yeni Meclisin, genel seçimlerin tamamlanması ve kesin sonuçların YSK tarafından açıklanmasını takip eden 5 inci gün saat 15:00'te toplanması bekleniyor.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.