logo yeni

İTO ENFLASYON RAKAMLARINA GÖRE GİYİM FİYATLARI ARTTI, GIDA AZALDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

enflasyon 2İstanbul Ticaret Odası tarafından İstanbulluların enflasyonunu ölçmek amacıyla her ay açıklanan enflasyon oranlarına göre, mayıs ayında İstanbul’da perakende fiyatlar yüzde 0,41 artarken, toptan fiyatlar ise yüzde 0,11 azaldı.

Gıda azaldı, giyim arttı

İstanbul Ticaret Odası İTO’nun İstanbul için hazırladığı verilere göre, perakende fiyatlar aylık bazda gıda harcamaları grubunda mayısta yüzde 1,54 azalırken, giyim harcamalarında yüzde 6,52 arttı.

Toptan fiyatlara göre gıda maddeleri grubu ise yüzde 0,98 azaldı.

Yıllık enflasyon %10'un üzerinde

İTO’nun ölçümlerine göre, İstanbul için yıllık enflasyon rakamları ise,  2015 Mayıs ayı itibarıyla yıllık ortalama yüzde 10,20, Toptan Eşya Fiyatları İndeksi ise yıllık ortalama yüzde 11,49 olarak ortaya çıktı.

TÜİK yarın açıklıyor

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından hazırlanan Türkiye Geneli Mayıs ayı enflasyon rakamlarının ise yarın açıklanması bekleniyor. Her ay olduğu üzere TÜİK enflasyon oranları sonrasında maaşlarda meydana gelecek artış rakamlarına ilişkin haberleri sitemizden okuyabilir ya da maaş hesaplama motorlarımızda enflasyon farkını yansıtarak kendi maaşlarınızı hesaplayabilirsiniz. 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.