logo yeni

BAKAN ŞİMŞEK MAKAM ARACI KULLANILMASININ SEBEBİNİ AÇIKLADI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

makam araciÖzel bir televizyon kanalında konuşan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, makam aracı kullanmasının sebebini de açıkladı.

Bakan Şimşek geçtiğimiz haftalarda kamuda ki makam araçları için kullandığı çerez parası ifadesi ile tepki almıştı.

Şimşek özel televizyon kanalının Avrupa'da siyasetçilerin bisiklet kullandığı hatırlatılması üzerine "Bende isterim bisiklete binmeyi ama PKK var." sözlerini kullandı.

Bakan Mehmet Şimşek, Türkiye'de 19 milyon araç bulunduğunu, bunlardan 111.571'inin kamuya tahsis edildiğini, bunlardan 471 aracın ise devlet erkanına(siyasiler ve üst düzey bürokratlar) ait olduğunu, kamudaki tüm araçların yüzde 57'sinin jandarma ve polis de olduğunu söyledi. Şimşek, bunların bütçedeki payının ise binde 7 olduğunu belirtti. Bakan Şimşek Almanya'da Avrupa'da siyasetçilerin bisiklet kullanmasının örnek gösterilmesine ise “Ama bu ülkede PKK var terör örgütleri var. Bende gitmek isterim yoksa." dedi.

Diyanet işleri başkanı Mehmet Görmez'e zırhlı araç verilmesi eleştirileri hatırlatılan Şimşek, "Yerli zırhlı araç yok onun için yabancı veriyoruz." şeklide konuştu.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.