logo yeni

SAĞLIK PERSONELİ BUGÜN İŞ BIRAKMA EYLEMİ YAPACAK

Aktif . Yayınlanma mansethaber

saglik4Türk Sağlık-Sen ve Türk Tabipleri Birliği’ne bağlı sağlık personeli, bugün iş bırakma eyleminde bulunacak.

TTB’den yapılan açıklamada, doktorların ve sağlıkçıların acil hizmet dışında görev yapmayacağı belirtilerek, doktorların hastane binalarına girmeyeceği kaydedildi. Doktorlara ve sağlıkçılara yönelik şiddetin sona erdirilmesi için gereken yasaların çıkarılmasını talep eden TTB, tüm vatandaşları muayene olmak için değil, sağlıkçılara sahip çıkmak için hastanelere çağırdı.

Türk Sağlık-Sen tarafından yapılan açıklamada ise, sendika üyesi sağlık çalışanlarının bugün sağlık hizmeti sunmayacakları belirtildi.

Sağlık alanında faaliyet gösteren tüm sivil toplum örgütlerini, iş bırakma eylemine katılmaya çağıran Türk Sağlık Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, açıklamasında şu açıklamalarda bulundu:

"Son bir yılda Beyaz koda bildirilen şiddet vaka sayısı 11 bin 174. Şiddet sürekli tırmanıyor. Samsun'da da cinayete dönüştü. Sağlık çalışanlarının tamamı hayatlarından endişe ederek çalışıyor. Çalışanlar ne yazık ki şiddete karşı korumasız. Türk Sağlık-Sen olarak Samsun'da yaşanan vahşi cinayeti protesto etmek ve Sağlık çalışanlarının can güvenliğine dikkat çekmek için 1 Haziran Pazartesi günü tüm yurtta iş bırakıyoruz. o gün sağlık kurum ve kuruluşlarında hizmet üretmeyeceğiz. Alanlara çıkarak sağlık çalışanlarının yaşam hakkını, güvenli çalışma hakkını savunacağız"

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.