logo yeni

EK DERS ÜCRETİNİ KENDİ HESABINA AKTARMAYA HAPİS CEZASI VERİLDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

hapisAntalya'nın Kepez'de bir okulda müdür yardımcısı olarak görev yapan bir öğretmenin, başka bir öğretmenin hesabına yanlışlıkla yatan parayı kendi hesabına aktarması hakkındaki dava sonuçlandı.

Olayda, müdür yardımcısı olarak görev yapan bir öğretmen, doğum yapan başka bir öğretmene yanlışlıkla ek ders ücretleri yatırılması üzerine bu parayı kendi hesabına aktardığı için 1 yıl 3 ay 18 gün hapis cezasına mahkum edildi.

Doğum iznine ayrılan öğretmenin hesabına yanlışlıkla ek ders ücret yatırılmış, izne ayrılan öğretmen ise durumu fark edince, ödemenin geri alması için okul idaresine başvurmuştu. Başvuru sonrasında müdür yardımcısı görevinde bulunan öğretmenin, yanlış yatan ek ders ücretlerini kendi hesabına aktarmasıyla birlikte durum fark edilmiş ve dava açılmıştı.

Antalya 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılan yargılama sonucunda, 'resmi belgede sahtecilik' suçundan beraat eden müdür yardımcısı, 'kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık' suçundan 1 yıl 3 ay 18 gün hapse ve günlüğü 20 liradan 255 gün de adli para cezasına mahkum edildi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.