logo yeni

calisanlar2 copy

SAĞLIKTA ŞİDDETE KOMİSYON ÖNERİSİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Sağlık Çalışanlarına Yönelik Artan Şiddet Olaylarını Araştırmak üzere kurulan  Komisyonun Başkanı Prof.Dr. Necdet Ünüvar sağlık çalışanlarına karşı uygulanan şiddeti önlemek amacıyla Sağlık Bakanlığına yaptıkları teklifi açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde sağlık çalışanlarına yönelik artan şiddet olayları, Dr. Ersin Arslan'ın görevi başında hasta yakını tarafından bıçaklanarak öldürülmesi, Dr. Oğuz Eroğlu'nun ise BDP Van Milletvekili tarafından darp edilmesi gibi olaylar gözleri bir kez daha bu konuda alınacak önlemlere çevirmişti.

TBMM bünyesinde kurulan Sağlık Çalışanlarına Yönelik Artan Şiddet Olaylarını Araştırma  Komisyonu Başkanı Ünüvar "Hastane'nin hemen hemen her koridorunda, her duvarında Hastanede sigara içmenin yasak olduğuna dair uyarıcı yazılar var.O yazılar olmasa bile günümüzde kimse bir hastanede sigara içmeyi aklının ucundan geçirmez. Sadece o Hastanede değil bütün hastanelerimizde sigarayı yasaklayan yazıların yerine ya da en azından onların yanına hastanenin güvenlik kameralarıyla 24 saat izlendiğine dair uyarıcı yazıların asılması, hastaneye gelen herkesin düşünmesine ve şiddete meyilli şahısların ise kendilerine çeki düzen vermelerine yardımcı olacaktır diye düşünüyoruz" diyerek, komisyon olarak önerilerini gerekli mercilere ilettiklerini açıkladı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.