logo yeni

ASKERİ LİSELERDEN HARP OKULLARINA GEÇİŞTE SIKINTI MI YAŞANIYOR?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

astsubayAskeri liselerden Harp Okullarına geçişte bir takım sıkıntılar yaşandığı ve bazı öğrencilerin ayrılmak zorunda bırakıldığı yönündeki iddialar Başbakana soruldu.

Milletvekili Levent GÖK, Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU tarafından cevaplandırılmak üzere verdiği soru önergesinde; askeri liselerden harp okullarına geçişte birtakım sıkıntılar yaşandığını ve bazı dereceli öğrencilerin ayrılmak zorunda bırakıldığı yönünde iddiaların basında yer aldığından söz ederek, konuyla ilgili şu soruların cevaplandırılmasını istedi:

1-) 2012, 2013 ve 2014 yıllarında askeri liselerden Kara, Hava ve Deniz Harp Okullarına giremeyerek ayrılan askeri öğrenci sayısı nedir?

2-) Bu yıllarda (yıllar itibariyle) Kara, Hava ve Deniz Harp Okullarından kaç öğrenci ayrılmıştır?

3-) Bu yıllarda askeri liselerden Kara, Hava ve Deniz Harp Okullarına giriş yapabilen öğrencilerin sayısı nedir?

4-) Yukarıda verilen yıllara göre Kara, Hava ve Deniz Harp Okullarına dışarıdan alınan öğrenci sayısı nedir? Bu öğrenciler hangi usul ve esasa göre alınmışlardır? Herhangi bir sınava tabi tutulmuşlar mıdır? Ne tür bir sınav uygulanmıştır?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.