logo yeni

BİR KURUMA TOPLUM YARARINA 4000 KİŞİ ALINDI İDDİASI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

isciToplum Yararına Çalışma Programları (TYÇP) çerçevesinde, bu yıl Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü’ne İŞKUR tarafından 4000’e ulaşan sayıda kişinin işe alındığı iddiaları Orman ve Su İşleri Bakanına soruldu.

İŞKUR’a kayıtlı işsizler, belediyeler ile diğer kamu kurumları ve okullarda çevre düzenlemesi, park-bahçe yapım gibi işlerde sigortalı olarak ve asgari ücretle Toplum Yararına Çalışma Programları (TYÇP) çerçevesinde çalıştırılabilmektedirler.

Bu kapsamda 2015 yılında Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğünde işe alınan ve sayıları 4000’e kadar ulaşan işçilerle ilgili iddiaları TBMM’ye taşıyan Milletvekili Mahmut TANAL, verdiği soru önergesinde Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel EROĞLU tarafından cevaplandırılmak üzere konuya ilişkin şu soruları sordu:

1-2015 senesinde Orman Genel Müdürlüğü Şanlıurfa Orman Bölge Müdürlüğü’ne İŞKUR tarafından yürütülen “Toplum Yararına Çalışma Programı” çerçevesinde kaç kişi işe alınmıştır?

2-Bu kişiler ne zaman işe alınmışlardır?

3-Söz konusu kişilerin sayısının 500 ila 4 bin arası olduğu iddiaları doğru mudur?

4-İşe alınan bu kişilerin “Toplum Yararına Çalışma Programı” çerçevesinde işe alındıkları halde bu işlerine hiç gitmedikleri ancak maaş almaya devam ettikleri iddiaları doğru mudur?

5-Hiç işe gitmediği halde Devlet’ten maaş alan bu şahısların Şanlıurfa ilimizin semtlerinde AKP adına oy istedikleri ve seçim çalışmaları yaptıkları iddiaları doğru mudur?

6-Sorumlular hakkında Bakanlığınızca herhangi bir tahkikat başlatılmış mıdır?

7-Tahkikat başlatılmadı ise sebepleri nelerdir?

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.