logo yeni

ASGARİ ÜCRETİ ZENGİNLEŞTİKÇE ARTIRACAĞIZ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

maas 9Asgari ücret hakkındaki tartışma ve yorumlar devam ederken, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, asgari ücret politikaları ile ilgili kendi yaklaşımları hakkında bilgi verdi.

Asgari ücreti zenginleştikçe artıracağız

NTV canlı yayınında açıklama yapan Şimşek, asgari ücretin yükseltilmesiyle ilgili kendi önerilerini, "Asgari ücret düşük, ülke zenginleştikçe artıracağız'' olarak açıkladı.

Maliye Bakanı, HDP'nin Mersin ve Adana'daki binalarında meydana gelen patlamaları kınadığını ve bunların provokatif eylemler olduğunu vurgulayarak, “Kınıyorum. HDP'li kardeşlerimizi vatandaşlarımızı sağduyulu olmaya davet ediyorum. Güvenlik güçlerimiz bir şekilde bunun faillerini bulur gereğini yapar'' dedi.

Asgari ücret düşük

Şimşek, siyasi istikrar yolunda devam ettiklerini belirtirken, ''25 sektörel dönüşüm programı hazırladık, uyguluyoruz. Türkiye siyasi istikrar sayesinde yoluna devam ediyor. Kar marjı yüksek ürünler üretilirse ücretler de artar. En büyük önceliğimiz büyüme ve istihdam. Dönüşüm programlarının amacı verimliliği artırma. Enflasyonda yüzde 5 ile 7 arasında katılık var. Asgari ücret düşük, ülke zenginleştikçe artıracağız.'' ifadelerini kullandı.

Asgari ücrette, Avrupa  ülkeleri ile Türkiye’nin durumunu kıyaslamak için bakınız. 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.