logo yeni

CEZAEVİNDE İNTİHAR MEMURLAR HAKKINDA DAVA AÇILMASINA NEDEN OLDU

Aktif . Yayınlanma mansethaber

infaz koruma memuruGaziosmanpaşa'da geçtiğimiz yıl Türk Bayrağı’nı indirdiği için tutuklanan şizofreni hastası Ali Uçkun’un cezaevinde intiharı ilgili memurlar hakkında dava açılmasına sebep oldu.

Ali Uçkun, 29 Haziran 2014’te bir hastanenin önündeki Türk Bayrağı’nı indirdikten sonra, Gaziosmanpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü önündeki Türk Bayrağı’nı indirmeye çalışırken polisler tarafından bacağından vurulmuştu.

Uçkun’un intiharı sonrasında Cezaevi Müdür Yardımcısı ile 8 infaz koruma memuruna “görevi kötüye kullanmak” ve “taksirle ölüme neden olmak” suçlarından dava açıldığı belirtildi.

Şizofreni hastası olan Uçkun buna rağmen tutuklanarak Metris Cezaevi’ne konulmuş ve 9 Temmuz günü koğuşunda kendisini çamaşır ipiyle asarak intihar etmişti. Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığının olay kapsamında yaptığı soruşturma sonucunda, koğuşta gerekli tedbirleri almadıklarını iddia ettiği Cezaevi Müdür Yardımcısı ve 8 infaz koruma memuru hakkında 9 yıla kadar hapis istemiyle dava açtığı öğrenildi.        

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.