logo yeni

ASGARİ ÜCRETLİYE 1400 TL, 4/C’LİYE KADRO, POLİSE 3600 EK GÖSTERGE SÖZÜ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

personel 87 Haziran Milletvekili Genel Seçimi hazırlıkları kapsamında partisinin Mersin’de düzenlediği mitingde konuşan MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ, kamu çalışanları ve emekliler ile asgari ücretlilerin sorunlarının çözümüne ilişkin vaatlerinden söz etti.

Projeleriyle milletin tüm sıkıntılarını çözmek için yola çıktıklarını; yoksulluk, yolsuzluk ve terörle mücadele edeceklerini de anlatan BAHÇELİ’nin konuşmasında, çalışma hayatına ilişkin sorunların çözüm önerilerine de yer aldı.

Seçim beyannamesinde de yer alan vaatlerinden söz eden BAHÇELİ; polislerin ek göstergesinin 3600’e yükseltileceğinden, 4/C ve sözleşmelilerin tamamının kadroya geçirileceğinden de söz etti.

Emeklilerin ve asgari ücretlilerin sorunlarından da söz eden MHP Genel Başkanı, şu ifadeleri kullandı:

"Emekli aylıkları arasındaki eşitsizliği gidereceğiz. Emekli aylığı hesabındaki refah payını mutlaka yükselteceğiz. Kamu çalışanlarına çeşitli isimler altında ödenen tüm ek ödenekleri emekli aylıklarına aynen yansıtacağız. Emeklilikte yaşa, pirim ve gün sayısına takılan vatandaşların mağduriyetlerini kökten gidereceğiz. Asgari ücreti net bin 400 liraya çıkarmak, büyükşehirlerde her ay 100 lira şehir içi ulaşım desteği vermek, evi olmayan muhtaç ailelere 250 lira kira yardımı yapmak için hevesle yürüyoruz.”

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.