logo yeni

17-23 MAYIS HAFTASI HAVA SICAKLIKLARI ARTIYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

hava durumuMeteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, önümüzdeki hafta hava sıcaklığının, yurt genelinde hissedilir derecede artacağı bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğ verilerine göre, hava sıcaklığının, yurt genelinde hissedilir derecede artarak mevsim normalleri üzerinde seyredecek.

Bölgelerimizde hava

MARMARA:  Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.            

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzeydoğusu ile zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu, öğleden sonra Çankırı, Kırıkkale, Yozgat ve Sivas çevreleri ile Ankara ve Kayseri'nin kuzey ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğleden sonra Bolu, Karabük ve Kastamonu çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile öğleden sonra Orta Karadeniz'in iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, öğle saatlerinde bölgenin kuzeydoğu kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge genelinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.