logo yeni

ZEYBEKÇİ ASGARİ ÜCRET VAATLERİNE NE DEDİ?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

asgari ucret 2Denizli’de seçim çalışmalarına devam eden Ekonomi Bakanı Nihat ZEYBEKÇİ, asgari ücret konusunu muhalefetin bilmediğini savundu.

Bakan Zeybekçi, Denizli Eskihisar’da bir tekstil firmasının düzenlediği kahvaltıda işçilerle bir araya gelirken asgari ücretle ilgili açıklamalarda da bulundu.

Zeybekçi muhalefetin seçim vaatlerini eleştirerek, "Biz bu saçmalıkların hiçbirini yapmayacağız. Milletin menfaatine ne ise onu yapacağız. Biz aldatılan olmayacağız, aldatan da olmayacağız. Biz bu milletin aldatılmasına müsaade etmeyeceğiz. Biz işimize bakacağız. Bunların saçmalıklarıyla Türkiye'nin asla vakit kaybetmesine izin vermeyeceğiz, Türkiye'de müsaade etmeyecek diye düşünüyoruz" dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, muhalefet partilerinin vaat ettiği 1.500-5.000 TL asgari ücretin devleti ilgilendiren bir konu olmadığını belirterek, asgari ücret ne kadar artarsa vergi ve SGK gelirleriyle hazineye denge anlamında katkı sağlanacağını savundu.

Zeybekçi, asgari ücret artışından Maliye Bakanlığının memnun olacağını söyleyerek, “Bunun tarafı Hükümet değildir. Hükümete talip olanlar ve bu vaadi söyleyenler, Türkiye'de Asgari ücret Tespit Komisyonu olduğunu herhalde hiç bilmiyorlar. Bu kadar konunun uzağındalar, hayal dünyasında yaşıyorlar. Türkiye OECD üyesi ülkelerin içinde, yaklaşık 40 ülkede milli gelirine oranla en yüksek asgari ücret Türkiye'dedir. Bunu iddialı bir şekilde söylüyorum. Bu herkesin hoşuna gider, ben de asgari ücretle çalışıyor olsaydım, hoşuma giderdi ama bunun tarafı işçi ve işveren sendikalardır." ifadelerini kullandı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.