logo yeni

calisanlar2 copy

POLİSE “TOST KAVGASI” CEZASI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Geçtiğimiz aylarda bir milletvekili oğlunun polisleri sıraya dizdirerek teşhis etmesi olayı ile ilgili olarak hazırlanan iddianamede, olaya karışan ve Ak Parti Dörtyol Gençlik Kolları Başkanı olduğu ifade edilen Ömer Uzun'la "tost kavgası" yaptığı belirtilen polis memuru Alper Atilla hakkında 1 yıl 9 aydan 8.5 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Hatay'da, Ak Parti Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu ile Ak Parti Dörtyol Gençlik Kolları Başkanı Ömer Uzun'un, polislerle yaşadığı tartışma çerçevesinde kamuoyuna yansıyan "teşhis skandalına" ilişkin ilk soruşturma tamamlandı.

Dosyada 3 polisle birlikte vekil oğlu ve arkadaşı için toplam 21.5 yıla kadar hapis istendi.

Polislere hapis istemi

Olaya karışan ve Ak Parti Dörtyol Gençlik Kolları Başkanı olduğu ifade edilen Ömer Uzun'la "tost kavgası" yaptığı belirtilen polis memuru Alper Atilla hakkında ise 1 yıl 9 aydan 8.5 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Ayrıca, Savcı Ömer Cura'nın hazırladığı iddianamede, olaya karışan komiser yardımcısı Murat Emer hakkında, Türkoğlu'na hakaretten 3 aydan 2 yıla, kasten yaralama suçundan ise 6 aydan 1.5 yıla kadar hapis cezası istendi.

Sıraya dizdirenlere de ceza önerildi

Dörtyol Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yapılan adli soruşturma çerçevesinde hazırlanan iddianamede, olaya adı karışan Türkoğlu'nun polis memuru Alper Atilla'ya yönelik, "Gözlerime iyi bak, sen benim kim olduğumu biliyor musun? Beni iyi tanı, seni sürdüreceğim" ifadesi de yer aldı.

Ayrıca, Polis Atilla'nın tost yapmasını istediği Ömer Uzun'un, Atilla'ya tost makinesinin kulpu ile vurmak istemesi üzerine olayların başladığı ifade edildi. Uzun'un tost makinesinin kulpunu "silah" olarak değerlendiren savcılık, bu nedenle Uzun hakkında TCK'nın kasten yaralamaya teşebbüs hükmüne göre ceza istedi.

haberler

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.