logo yeni

CHP'NİN SIR VAADİ KAMU ÇALIŞANLARINA İLİŞKİN Mİ?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

memur 6CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim yarışının son günlerinde açıklaması beklenen sır vaadinin kamu çalışanlarına yönelik olduğu iddia edildi.

Kılıçdaroğlu tarafından seçimin son günlerinde açıklanması beklenen vaadin, emekliye söz verilen yılda iki ikramiyenin kamu çalışanlarına da verilmesi olduğu iddia edildi.  Yeniçağ gazetesinin haberine  göre, CHP ekonomi kurmayları bu projeye ilişkin olarak sorun yaşanmaması amacıyla kaynak çalışmasına başladılar.

Özellikle kaynağa ilişkin sorun yaşanmaması için ekonomi kurmaylarının projeyi tamamladıktan sonra Kılıçdaroğlu’na sunacağı belirtilirken, kamuda çalışan işçi ve memurlara iki maaş ikramiye yerine Ramazan ve Kurban bayramlarında 700 veya bin 500 lira arasında değişen ikramiye verilmesi düşüncesinin bulunduğu düşünülüyor.

Ayrıca, Kılıçdaroğlu’nun öğretmenlere ilişkin olarak ta bir paket açıklamayı düşündüğü ve bu konu üzerinde de çalıştığı belirtiliyor.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, CHP’nin tüm projelerinin kaynak hesabı yapılarak toplumun önüne sunulduğunu belirterek, şöyle konuştu: “Projelerimizle gündemi belirliyoruz. Vatandaşın gerçek gündemine yoğunlaşıyoruz. Başkanlık sistemi içinde boğulup gidecek olan gündem, vatandaşın gerçek sorunlarının tartışıldığı bir zemine geldi. Kaynak tartışması başta ateşliydi. Kaynağın bütçede olduğunu söyledik. İlk bakışta 125 milyar kaynağı müteahhitlik ve müşavirlik kaynağından çıkarmak mümkündür. 57 milyarlık kaynak ihtiyacı olduğu anlaşılıyor. Bu kaynağın da hiçbir vergi artırımına gitmeden, israfın önüne geçerek sağlanabileceğini ortaya koyduk.” dedi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.