logo yeni

BAHÇELİ ZONGULDAK'TA VAADLERİNİ ANLATTI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

devlet bahceliMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Zonguldak’ta Madenci Anıtı önünde düzenlenen mitingde, seçim vaatlerini bir kez daha hatırlattı.

2800 TL emekli destek ödeneği

Bahçeli emeklilerin geçinemediğini belirterek, "Zor hayat şartlarına mahkumsun. Hatta karnını doyurmakta güçlük çekiyorsun. Emeklilerimize sesleniyorum, mart ayında 1400, Eylül ayında 1400 lira olmak üzere yılda toplam 2800 lira emekli destek ödeneği almak için bizimle yürüyün. Emeklilerimizin banka promosyonu alabilmeleri, esnafın emekli aylığından kesilen sosyal güvenlik destek priminin kaldırılması için kararlı adımlarla yürüyoruz" ifadesini kullandı.

Asgari ücretten vergi alınmayacak

Bahçeli, asgari ücretle ilgili olarak ise, "Asgari ücretle çalışan kardeşlerim, bunalımdasınız, sorun yaşıyorsunuz, zor hayat şartlarına direniyorsunuz. Bunun farkındayım. Asgari ücreti net 1400 liraya çıkarmak, büyükşehirlerde her ay 100 lira şehir içi ulaşım desteği vermek, evi olmayan muhtaç ailelere 250 lira kira yardımı yapmak için hevesle yürüyoruz, siz de bize katılmaya var mısınız? Asgari ücretten vergi almayacağız, ücretlilerin asgari ücret kadar gelirini vergi dışı bırakacağız. İmamsız ve müezzinsiz cami kalmaması için çalışacağız. Cemevi gerçeğini siyasi kaygılardan uzak bir şekilde kabul edecek ve devlet yardımının önünü açacağız. Alevi inanç önderlerinin akademik seviyede eğitilmesi için İlahiyat Fakültelerinde 'Tasavvuf İlimleri Bölümü' kuracağız. Köy ve mahalle muhtarları maaşlarının en az asgari ücret kadar yükselmesi, yani asgari 1400 lira olması için gereğini yapacağız. Köy ve mahalle ihtiyar heyetinde görev alan kardeşlerimin her ay 150 lira huzur hakkı alması için lazım gelen tedbirleri alacağız." dedi.

Muhtaç ailenin en az bir ferdine iş vaadi

Genel Başkan Devlet Bahçeli, sosyal yardım ve desteklerle ilgili olarak, "Bu yardımları refah artışı kapsamında artırıp yüzleri güldüreceğiz. Muhtaç durumda olan ailelerimizin en az bir ferdine iş vereceğiz. Uğurlu olsun. İş sağlanana kadar, asgari ücretin yarısı kadar, yani 700 lira 'Aile Desteği' adı altında ödeme yapacağız. 65 yaşını doldurmuş kardeşlerim, rahat olun, size ödenen aylığı 300 liraya çıkaracağız. 18 yaşını doldurmuş ve başkasının yardımı olmaksızın hayatını devam ettiremeyen engellilerimize 600 lira, 18 yaş altı engelli aylığını 400 liraya çıkaracağız.  Muhtaç durumdaki ailelere aylık temel ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri Harcama Kartları, yani 'hilal kart' uygulamasına geçeceğiz. Güle güle harcayınız. Aylık almayan, annesi ya da babası veya her ikisi de vefat etmiş evlatlarımız, cebinize her ay 100 lira koyacağız." ifadelerini kullandı.

Atanamayan öğretmen çilesi bitecek

Ek ders ile eğitim ve öğretim tazminatlarını yükseltecekleri vaadinde bulunan MHP Lideri Bahçeli, "Öğretmenlerimizin 3600 ek göstergeden istifade etmelerinin önünü açacağız. Kadrosu olmadan çalışan öğretmenlerimizi kadroya almanın yanında, atanamayan öğretmen çilesine son vereceğiz. Zonguldak'tan Ankara'da çile çeken 40 bin öğretmen kardeşime selam olsun, 7 Haziran'da Allah nasip ederse alayınız öğretmen olacaksınız" dedi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.