logo yeni

BAKAN ÇELİK GURUR DUYDUĞU İCRAATLERİNİ SAYDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

personel4Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun emeklilere iki maaş ikramiye verilmesi sözüne ilişkin olarak “Vallahi yalan söylüyorlar, külliyen yalan” dedi.

Vaatleri yaptık

Bakan Çelik, "İşsizlikle ilgili muhalefetin 17 vaadi var. Bunların hepsini yaptık. İşsizlikle ilgili bir milyon kişiye istihdam sözü veriyorlar, biz 2014 yılında 1 milyon 400 bin kişiye iş sağlamışız. Azıcık yapılanları açıp okusunlar" şeklinde konuştu.

Bursa'dan bir televizyon kanalına canlı bağlanan Çelik, bakanlığa veda ederken, onur duyacağı çok şeyler yaptığını belirterek, bunları şöyle saydı:

"Sosyal Güvenlik Reformu benim döneminde yapıldı. 1 Mayıs benim dönemimde yapıldı. Sendika Yasası benim dönemimde çıktı. İş Sağlığı ve Güvenliği, İşkur'daki reform bu dönemde yapıldı. Çalışma hayatıyla ilgili aklınıza gelen ne varsa, bütün reformları doya doya yaşadım. Geriye doğru çok eser bıraktığımı söyleyebilirim. Bunların tümü gelecekte çalışanlara olumlu yansıyacak. Bugün seçim dolayısıyla çalışma hayatı üzerindeki vaatlere kimse kanmasın. Çünkü karşılığı olmayan vaatlerdir. İflas eden devletler ortada. Kaos içindeki devletler ortada. Türkiye bu zor adanın içerisinde yeşermiş bir ülke. Sağlıklı planlı programlı gidişatı var. Bu istikrarı bozmayalım. Bozarsanız, "emekliye verelim" derken, emekliyi parasız, işçiyi işsiz bırakırsınız. Vaatlerin amacı da iktidara gelmek değil, partinin başında kalabilmek. Partiye genel başkan kalabilmenin vaatleri, Türkiye'ye yönelik vaatler değil"

Emekliye zam

Türkiye'de 1 milyon 392 bin emeklinin maaşının bin lira altında olduğunu, yeni düzenleme ile 5 milyon 100 bin emekliye zam yaparak maaşları bin 100 liranın üzerine çıkardıklarını hatırlatan Bakan Çelik, "Biz yapabileceğimizi veriyoruz. Böyle hayali vaatlerde bulunmuyoruz.2015 yılında Sosyal Güvenlik'te 18 milyar lira açık var. Siz diyorsunuz bunu 70 milyara çıkaracağım. Bütçeden transferi yapar maaşı iki ay verirsiniz, "2016 batsın" diyorsanız, buna kimsenin hakkı olmadığını ifade ediyorum. Emekliler hak ediyor. Emekli maaşlarını 250 liradan bin liraya getirdik. 1991'de yanlış keşke yapılmasaydı, bugün emekliler 2 bin lira alırlardı. Eğer 38 yaşında emekli yapmamış olsalardı bugün emekliler 2500 lira maaş alırlardı" diye konuştu.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.