logo yeni

KAMU KURUMLARININ E-POSTA HESAPLARINA SALDIRI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

bilisim teknolojileri ogretmeniKamu kurum ve kuruluşlarının kullandığı mail hesaplarına yönelik olarak 12 farklı ülkeden başlayan bir siber saldırı olduğu iddia edildi.

Kamu kurumları tüm dünyada olduğu üzere .gov uzantılı internet adreslerini kullanırken, saldırının bu kurumlarının e-posta hesaplarını etkilediği belirtiliyor.

Saldırı sonrasında, kamu kurumlarının yollamış olduğu e-postaların, ulaştığı posta hesaplarında spam klasöründe göründüğü belirtiliyor.

“.gov” uzantılı sitelere ve mail hesaplarına yönelik saldırının görünüş itibarı ile Güney Kore üzerinden gerçekleştiği ancak bu durumun bir yanıltmaca olduğu ve ip numaralarının değişesinden kaynaklandığı iddia edildi. Asıl saldırının Avrupa ve Asya kıtalarında bulunan 12 farklı ülkeden gerçekleştiği belirtiliyor.

Yaklaşık olarak 3 gün devam eden saldırıların dün akşam kesilmesine rağmen, bugün tekrar başladığı saldırı sebebiyle, kamu kurumlarından atılan e-maillerin, alıcı mail kutularında gereksiz mailler olarak bilinen ’spam’ klasöründe biriktiği kaydedildi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.