logo yeni

BALYOZ VE ERGENEKON MAĞDURU SUBAYLARA TERFİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

askerYaklaşan Yüksek Askeri Şura öncesinde Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Balyoz ve Ergenekon davalarında suçlandıktan sonra aklanan ve görevine geri dönen subayların terfilerine ilişkin açıklama yaptı.

Bakan Yılmaz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Balyoz ve Ergenekon davalarında 73 subayımız göreve döndü. Bunlardan 46'sı Yüksek Askeri Şura'da terfi derecelendirilmesine gidecektir. Dolayısıyla o terfide Yüksek Askeri Şura Üyeleri kendilerine, diğer aynı yaşta tertiplerine bakarak da en iyi liyakat ve ehliyeti dikkate alarak bir değerlendirme yapacaktır." ifadelerini kullandı.

Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde paralel yapılanma iddiasına ilişkin açıklamada da bulundu. Yılmaz, "Binin üzerinde kişiyle ilgili olarak ihbar gelmiştir. Bu ihbarlarla ilgili, hem idari hem de Genelkurmay Askeri Savcılığı tarafından soruşturmalar başlatılmıştır. Neticelendiğinde elbette gereği yapılacaktır." dedi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.