logo yeni

calisanlar2 copy

BOTAŞ'A KIYAK ATAMA

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Başbakan yardımcısı Bülent Arınç'ın Cumhurbaşkanı danışmanı olarak görev yapan yeğeni İbrahim Said Arınç, Boru Hatları ile Petrol Taşıma BOTAŞ Genel Müdür Yardımcılığına atandı.

Vizyonunu, Türkiye'yi doğal gaz ve petrol alanlarında bir enerji koridoru haline getirmek, ulusal ve uluslararası işbirliği fırsatlarını değerlendirmek, dünyada saygın, bölgesinde lider ve sektöründe yönlendirici bir kuruluş olmak şeklinde belirleyen BOTAŞ, 233 sayılı KHK'ye tabi ve özel hukuk hükümlerine göre kurulmuş olup, karlılık ve verimlilik ilkeleri doğrultusunda faaliyet gösteriyor.

BOTAŞ'a Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan ve Prof. Ümit Doğay Arınç'ın oğlu olan İbrahim Said Arınç, 2003'de üniversiteyi bitirdi. Cumhurbaşkanlığı danışmanı olarak da görev yapan Arınç, son yapılan atamayla genç yaşta üst düzey bürokrat oldu.

Arınç'ın kararnamesi Enerji Bakanı Taner Yıldız, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından imzalanarak Resmi Gazete’de yayımlandı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.