logo yeni

calisanlar2 copy

ASGARİ ÜCRET NASIL BELİRLENECEK?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

maas52021 yılına ilişkin asgari ücret miktarını belirlemek amacıyla bu ay (Aralık) toplantılarını yapacak olan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, geçmiş yıllarda yapılan toplantılara bakıldığında en az 3 ve en çok 5 toplantı yaparak Asgari Ücreti rakamını belirleyecek.

KAMU GÖREVLİLERİ YURT DIŞINA ÇIKAMAYACAK

Aktif . Yayınlanma mansethaber

yurtdisi2Cumhurbaşkanlığı tarafından bugün (13 Mart 2020) yayımlanan “Kamu Görevlilerinin Yurt Dışına Çıkış İzni” konulu Genelge ile kamu görevlilerinin yurt dışına çıkışları istisnai bazı haller dışında durduruldu.

3 KİŞİ MESLEKTEN İHRAÇ EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

HSKHâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK), FETÖ/PDY örgütü ile irtibat ve iltisakları bulunduğunu değerlendirdiği 1 Hâkim ve 2 Cumhuriyet Savcısını meslekten çıkardı.

6 KİŞİ MESLEKTEN İHRAÇ EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

HSKHâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK), FETÖ/PDY örgütü ile irtibat ve iltisakları bulunduğunu değerlendirdiği toplam 6 Hâkim ve Cumhuriyet Savcısını meslekten çıkardı.

1 VE 4 SAYILI CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMELERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

cumhurbaskanligi31 sayılı “Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” ile 4 sayılı “Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum Ve Kuruluşlar İle Diğer Kurum Ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi”nde bazı değişiklikler yapıldı.

2019 YILI İKİNCİ YARISINA AİT KATSAYILAR BELLİ OLDU

Aktif . Yayınlanma mansethaber

maas23Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından bugün (4 Temmuz 2019) yayınlanan “Mali ve Sosyal Haklar” Genelgesi ile 2019 yılının ikinci yarısında geçerli olacak maaş katsayıları ile sözleşme ücret tavan ücretleri belirlenmiş oldu.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.