logo yeni

calisanlar2 copy

6 KİŞİ MESLEKTEN İHRAÇ EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

HSKHâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK), FETÖ/PDY örgütü ile irtibat ve iltisakları bulunduğunu değerlendirdiği toplam 6 Hâkim ve Cumhuriyet Savcısını meslekten çıkardı.

1 VE 4 SAYILI CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMELERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

cumhurbaskanligi31 sayılı “Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” ile 4 sayılı “Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum Ve Kuruluşlar İle Diğer Kurum Ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi”nde bazı değişiklikler yapıldı.

2019 YILI İKİNCİ YARISINA AİT KATSAYILAR BELLİ OLDU

Aktif . Yayınlanma mansethaber

maas23Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından bugün (4 Temmuz 2019) yayınlanan “Mali ve Sosyal Haklar” Genelgesi ile 2019 yılının ikinci yarısında geçerli olacak maaş katsayıları ile sözleşme ücret tavan ücretleri belirlenmiş oldu.

2 VE 24 SAYILI CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMELERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

cumhurbaskanligi2Bugün (27 Haziran 2019) yayımlanan 41 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile; 2 sayılı Genel Kadro ve Usulü hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde ve 24 sayılı Sözleşmeli Ve İş Mevzuatına Tabi Personele İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde bazı değişiklikler yapıldı.

CUMHURBAŞKANLIĞI 39 SAYILI KARARNAME ÇIKARDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

cumhurbaskanligi39 sayılı “Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” bugün (19 Haziran 2019) yayımlandı.

HAKKINIZDAKİ BAZI TEBLİGATLAR MUHTARA BIRAKILMIŞ OLABİLİR  

Aktif . Yayınlanma mansethaber

mektupHakkınızda kamu kurum ve kuruluşları tarafından yapılan işlemlerin tarafınıza tebliğ edildiği tarih, bu işlemlere karşı yapacağınız son başvuru, itiraz, cevap verme veya dava açma ya da işlemin gereğini yerine getirme tarihi bakımından önem taşımaktadır.

17 KİŞİ MESLEKTEN İHRAÇ EDİLDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

HSKHâkimler ve Savcılar Kurulu (HSK), FETÖ/PDY örgütü ile irtibat ve iltisakları bulunduğunu değerlendirdiği toplam 17 Hâkim ve Cumhuriyet Savcısını meslekten çıkardı.

24 VE 25 SAYILI CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMELERİ ÇIKTI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

cumhurbaskanligi24 sayılı “Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” ile 25 sayılı “Sözleşmeli Ve İş Mevzuatına Tabi Personele İlişkin Bazı Düzenlemeler İle Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum Ve Kuruluşlar İle Diğer Kurum Ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” yayımlandı.

OHAL İNCELEME KOMİSYONUNUN GÖREV SÜRESİ UZATILDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

toplantiOHAL kapsamında ihraç edilenlerin başvurularını değerlendirmek üzere 685 sayılı “Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Kurulması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname” hükümleri gereği oluşturulan Komisyonun görev süresi 1 yıl uzatıldı.

YENİ HUKUK FAKÜLTELERİ KURULDU

Aktif . Yayınlanma mansethaber

akademik2Cumhurbaşkanı Kararı ile bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı yeni fakülte ve yüksekokullar kurulurken, bunlar arasında 3 yeni Hukuk Fakültesi kurulması da yer alıyor.

BAZI PERSONEL KADROYA GEÇİRİLİYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

personel 8Kamu iktisadi teşebbüsleri ve bağlı ortaklarında 2019 yılında personel istihdamına ilişkin hususları da belirleyen 2019 Yılına Ait Genel Yatırım ve Finansman Programı, bazı personelin kadroya geçirilmesini de öngörüyor.

SAATLER İLERİ VEYA GERİ ALINACAK MI?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

cumhurbaskanligi2Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta uygulanan ileri saat uygulamasının devam ettirilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı yayımlandı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.