logo yeni

POLİSLERE TEKRAR ASKERLİK YOLU AÇILACAĞI İDDİALARI YALANLANDI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

emniyetEmniyet Genel Müdürlüğünden yapılan basın açıklamasında, polislere yeniden askerlik yolu  açılması için kanun teklifi hazırlandığı iddiaları yalanlandı.

Geçtiğimiz günlerde basın yayın organlarında, on yıllık hizmet süresini tamamlayan polis memurlarının askerlikten muaf tutulması içİn Genelkurmay Başkanlığınca kanun teklifi hazırlandığı iddialarına yer verilmişti.

Kanun halen yürürlükte

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 08/02/2011 tarih ve 27840 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 1111 sayılı Askerlik Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair 6109 sayılı Kanun ile Emniyet Teşkilatı kadrolarında Emniyet Hizmetleri Sınıfına mensup personelden on yıllık hizmet süresini tamamlayanların askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacaklarının düzenlendiği belirtilerek, kanun hükmünün yürürlükte olduğu ve Kanunda değişiklik yapılmasına ilişkin herhangi bir çalışma bulunmadığı ifade edildi.

Sahte bir belgeye dayanıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü, haberin ortaya çıkışına ilişkin şu açıklamalara yerdi:

“Haberlerde iddia edilen hususlar asılsız ve gerçek dışıdır. Zira haber yayınlandıktan sonra habere dayanak oluşturmak amacıyla sahte bir belge düzenlenerek internet sosyal medya hesapları üzerinden paylaşıldığı anlaşılmıştır.

Bazı kişi veya gruplar tarafından, fedakarca görev yapmakta olan personelin moral ve motivasyonunu bozmaya yönelik olan bu tür haberler, amacına ulaşamayacaktır.

Sahte belgeyi üreten ve yayınlayan iyi niyetli olmayan kişi veya gruplar hakkında gerekli yasal işlemler başlatılmıştır.”

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.