logo yeni

BAŞBAKAN DAVUTOĞLU SEÇİMDEN SONRA DERECE SÖZÜ VERDİ

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

memur 6Memur-Sen 5. Olağan Genel Kurulunda konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu memurlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Başbakan Davutoğlu’nun konuşmasının satır başlarında şu açıklamalar yer aldı:

1 Mayıs’ı tatil yapan Ak Partidir.

Sendikal hareketlerde emeğe, adalete duyarlılık şarttır. 1 Mayıs'ı tatil yapan AK Parti hükümetidir. 2010 referandumunda sendikal haklarda devrim niteliğinde düzenlemeler getirdik. Söz konusu işçinin, emekçinin hakları olunca pek çok adımı tereddütsüz attık.

Memurlara 1 derece vereceğiz

Memurluğa ilk adımı atacaklara bir derece kıdem artırımı vereceğiz. Seçimden sonra ilk işimiz bu olacak. Fazla mesaide de gerekli haklar verilecek.

Memurlara ek derece konusunda seçimden sonra gerekli düzenlemeyi yapacağız. Bizler milletin huzurunda emreden değil emir alan makamdayız. Anayasa yazarken önce devlet dediler, önce bürokrasi dediler. Bir cümle özgürlükten bahsettiler, beş cümle o özgürlüğü nasıl kısıtlayacaklarından bahsettiler.

Hepimiz memuruz

Devlet insan onuruna saygı gösterdiği zaman meşruiyet kazanır. İşte bu demokrasi mücadelesini biz kararlılıkla yürüteceğiz. Daha evrensel demokrasiye ulaşmamız için büyük bir fırsat. Memur-Sen üzerinden şu mesajı iletmek isterim. Hepimiz memuruz, siyasi olarak seçilmiş memurlarız.

 

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.