logo yeni

EMNİYETTE EMEKLİYE SEVKLER BAŞLADI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

emniyetTBMM'de kabul edilerek yasalaşan İç Güvenlik Paketi'nin yürürlüğe girmesiyle birlikte, Emniyet Genel Müdürlüğünde beklenen emekliye sevkler başladı.

Torba yasaya göre kurulan, Yüksek Değerlendirme Kurulu toplantılarında şuana kadar 1725 birinci sınıf emniyet müdüründen 1150’sinin emekliye sevk edildiği bildiriliyor.

Hürriyet gazetesinin haberine göre Emniyet Genel Müdürü Mehmet Celalettin Lekesiz başkanlığında pazartesi günü başlayan Yüksek Değerlendirme Kurulu, bugün de toplantıya devam edecek.

Toplantılarda emekliye sevk edilmesi planlanan yaklaşık 3 bin 500 birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıf emniyet müdürünün dosyaları ele alındı.

Kurulun görüşmelerinde birinci sınıf emniyet müdürlerinin durumunun netleştirildiği, bugünden itibaren de 2’nci, 3’üncü ve 4’üncü sınıf emniyet müdürlerinin dosyalarını değerlendirilmeye alınacağı öğrenildi.

Kurul’un, emekliliğe hak kazanmış ya da aynı rütbede 5 yıl bekleyip “kadrosuzluk” gerekçesiyle terfi edememiş emniyet müdürleriyle, haklarında açılan soruşturma sonucu ceza alanları emekliye sevk ettiği kaydedildi. 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.