logo yeni

DOKTORA EV ZİYARETİ DOĞRU MU?

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

saglikSağlık Bakanlığının sağlık kurumlarındaki yöneticilere gönderdiği e-postalar ile doktor ziyareti talimatı tepki çekti.

Seçim öncesinde Bakanlık tarafından gönderilen e-postalara göre, sağlık tesisi yöneticilerinden, kurumlarında tedavi olmuş hastalarla birlikte tedaviyi gerçekleştiren doktorun evine ziyarete gitmesini isteniyor.

Ziyaretin bir nevi “teşekkür ziyareti” olarak düşünüldüğü belirtilirken, Bakanlık tarafından gönderilen ikinci bir e-postada ise, yöneticilerden bu kez, sağlık kurumlarından hizmet alan hastaların evlerine ziyarete giderek, hasta ve yakınlarının geri bildirimlerinden oluşan kanaatler doğrultusunda raporlama yapması isteniyor.

“Propaganda amaçlı”

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konsey Üyesi Dr. Hüseyin Demirdizen, her iki uygulamanın AKP hükümetinin seçim yatırımı olduğunu belirterek, “Yönetici konumunda olan kişilerin adeta hükümetin memuru gibi çalışmaları isteniyor. Böyle bir uygulama dünyanın hiçbir ülkesinde yok. Yöneticilerin hastaların evine gitmesi başlı başına bir propagandadır” diyerek uygulamayı eleştiriyor.

“Hekimin evini öğrenmesi bazı tehditleri beraberinde getirmez mi?”

Dr. Hüseyin Demirdizen, “Hekimler, iş yerlerinde de zaten ciddi olarak şiddet olayları ile karşı karşıya kalırken; hastanın ileride yaşadığı bir durumda hekiminin evini öğrenmesi bazı tehditleri de beraberinde getirmez mi? Ortaya çıkacak her türlü şiddet olayının sorumlusu AKP hükümetidir” diyor.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.