logo yeni

calisanlar2 copy

MEMURA YENİ HAP!( MÜJDE)

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değiştirilmesine yönelik çalışmalar güzide basın organlarımızda yer almaya devam ederken "askere giden memura maaş" gibi yeni müjdeler! almaya devam ediyoruz.

Ancak, memura müjde diye koydukları haberlerde bir taraftan memuriyet güvencesinin kaldırılacağından bahsedip, diğer yandan memurlardan bu habere sevinmelerini bekleyen bir kısım medya organımız, memurların ve sendikaların tepkisi sonrası yeni personel reformu! taslağını başka yollardan satmaya başladılar. Efendim taslakta askere giden memura asgari ücretin üçte biri oranında maaş ödenecekmiş, böylece memur mağdur edilemeyecekmiş ama  kamu çalışanlarının ömür boyu iş garantisi de kalkacakmış.

657 SAYILI KANUNDA İŞ GARANTİSİ Mİ VAR?

657 sayılı defalarca okumamıza rağmen Kanunun neresinde ömür boyu iş garantisi verildiğini bulamadık. Tabi ömür boyu iş güvencesi ile memuriyet güvencesini birbirine karıştırarak bu sözleri sürekli dile getirenleri 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 125 inci maddesinin (E) bendini incelemesini tavsiye ediyoruz. İlgili madde gereğince özel sektördeki gibi bir çalışanı yöneticinin iki dudağı arasından çıkan sözle işten atmak mümkün değil belki ama belli hukuki şartlar meydana gelirse ve bunlar her hukuk devletinde olduğu üzere ispatlanırsa memurun görevine son vermek mümkün bulunmaktadır.

Tabi bu tür çalışmalar yapan bürokratların herhalde belli mevkilere yaranma derdiyle yaptıkları bu üstün reform! çalışanlarını sevimli göstermek için araya bir iki tane güzel yenilik de eklemek gerekiyordu. Bir nevi halkla ilişkiler çalışması olarak, askere giden memurlarımıza vermeyi düşündükleri 300 tl ye yakın rakam ile memuriyet güvencesini yok edecek hapı memurlara yutturabileceklerini sanmak da safdillik olsa gerek.

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.