logo yeni

KAMUDAKİ EN KALABALIK MESLEK OLAN ÖĞRETMENLER GERİDE KALDI

Aktif . Yayınlanma Memurlarla İlgili Diğer Haberler

ogretmen8Anadolu Eğitim Sendikası Genel Başkanı Cansel Güven, öğretmenlerin kamudaki en kalabalık meslek grubu olduğu halde meclisteki temsilin minimal düzeyde kalmasından üzüntü duyduklarını belirtti.

Güven, 7 Haziran Genel Seçimleri öncesi açıklanan milletvekili adaylarına bakıldığında, aday listelerinde eğitim seviyesini yükseltmekle övünen partilerin eğitimcileri meclise taşıma noktasında oldukça cimri davrandıklarının görüldüğünü belirterek, “Pek çoğu seçilemeyecek sırada olmak üzere yalnızca %1-5 aralığında aday gösterilen eğitimcilerin bir kısmı da akademisyendir. Öğretmen kökenli olup seçilebilecek olan vekil sayısının eczacı, mimar, esnaf, çiftçi sayısının altında kalacağı anlaşılmıştır.” dedi.

Güven milletvekili adaylarını değerlendirerek, “Adalet ve Kalkınma Partisi Listesine eğitmen-öğretmen ayrımına gidilmiş, eğitmenden kasıt anlaşılamamış olup, bir kısmı seçilemeyecek sıralarda 17 öğretmen listede yer bulmuştur, sendikal durumları ve geçmişleri ortaktır.

Cumhuriyet ve Halk Partisinde bir kısmı seçilemeyecek sırada 14 öğretmen aday görünmektedir. Sendikal geçmişlerde çeşitlilik gözlenmektedir.

Milliyetçi Hareket partisinde yalnızca 5 (beş) öğretmen aday göze çarpmakta olup sendikal geçmiş ortaktır.” tespitini yaparken, partilerin hepsine birden teessüflerini ilettiklerini ve Meclis'e girebilme şansı olan nadir sayıdaki HER BİR ÖĞRETMENE başarılar dilediklerini belirtti.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.